Normálne | Zväčšiť písmo | Maximálne
Aktuality
Poslanie organizácie
Projekty
Sociálne služby
Kaviareň Radnička
Radničkine trhy
Darujte 2%
Kontakt
Aktuality
Programy Radničky
"Napísali o NÁS"
Radnička je opäť otvorená
Takto sme sa pripravovali
"Podporili NÁS"
Nápojový lístok

KAVIAREŇ RADNIČKA | Vytlačiť

Káva z Radničky nám chutí

Chránená dielňa Radnička je jedným z projektov, ktorým sme vytvorili podmienky pre stabilnú a zmysluplnú prácu pre ľudí s mentálnym postihnutím na voľnom trhu práce. Snažíme sa praktickými a fungujúcimi príkladmi ovplyvňovať verejnosť, zamestnávateľov, predstaviteľov samosprávy a ostatných poskytovateľov sociálnych služieb aby svoje úsilie poskytovať kvalitné sociálne služby a služby zamestnanosti vytvárali v čo najbežnejších, integrovaných podmienkach trhu práce.

Projekt je výnimočný tým, že zamestnáva ľudí s mentálnym postihnutím ako čašníkov. Zamerali sme sa na kvalitu a po tréningu pod vedením hotelovej akadémie sme pripravili mladých ľudí na profesiu, v ktorej sa môžu plne realizovať. V projekte spolupracujeme s magistrátom mesta Bratislava, Múzeom mesta Bratislavy, Nadáciou otvorenej spoločnosti, Sorošovým centrom MDAC v Budapešti, Nadáciou pre deti Slovenska a Úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny.

Kaviareň Radnička ponúkala služby kaviarenského typu, v jej priestoroch sme organizovali pracovné stretnutia zamestnávateľov a firiem, prezentácie nových aktivít, výrobné programy a nových produktov. Pravidelne sa v našich priestoroch organizovali tlačové konferencie, prezentácie grantových programov, ale aj rôzne happeningy a kultúrne programy spojené s prezentáciou firmy aj na Nádvorí Starej Radnice. Chránená dielňa Radnička ponúkala aj cateringové služby mimo obsluhu priestorov Radničky, ako je zabezpečenie malých recepcií, občerstvenie pri konferenciách, seminároch a iných prezentáciách.

Raz ročne organizujeme prezentačno-predajnú výstavu výrobkov chránených dielní a zariadení sociálnych služieb Radničkine trhy. V Radničke vytvárame priestor pre organizovanie rôznych kultúrnych a spoločenských akcií – čaj o piatej, predstavujeme talenty, ľudových umelcov. Súčasťou sezónnych aktivít je aj organizovanie tradičných týždňov ako napr. „Vianočné zvyky".

Kaviareň Radnička je jedinou kaviarňou v centre mesta, kde vám s každou kávou alebo čajom namiešajú Radničkári – čašníci s mentálnym postihnutím - aj dobrý pocit. Každou návštevou Radničky sa stávate súčasťou niečoho, čo pozitívnym smerom mení očakávania spoločnosti ohľadne pracovných schopností ľudí s mentálnym postihnutím. V Radničke nájdete všetky druhy káv, čajov a iných nápojov, drobné pečivo a zákusky... Radnička ponúka taktiež cateringové služby (zabezpečenie malých recepcií, občerstvenie pri rôznych príležitostiach) mimo priestorov samotnej kaviarne.Všetky práva vyhradené 2019 OZ INKLÚZIA ****, powered by ENABLE
tvorba web stránky, tvorba web stránok, tvorba webstránky, tvorba webstránok, tvorba webu